0

Koszyk

sterydy na masę mięśniowąSterydy o działaniu anaboliczno-androgenowym (SAA) są popularnym wyborem wśród kulturystów, którym zależy na uzyskaniu jeszcze lepszych efektów swoich treningów. Za ich pomocą można uzyskać znaczne przyrosty masy mięśniowej, a przy tym również poprawić wytrzymałość, siłę oraz definicję. Do dyspozycji jest pełna gama sterydów. Które z nich są najlepsze na rozbudowę masy mięśniowej?

Sterydy budujące masę mięśniową

Jedną z podstawowych funkcji sterydów jest rozbudowa masy mięśniowej – wynika to z ich działania anabolicznego. Za taki efekt odpowiedzialny jest testosteron oraz jego pochodne, dlatego też to właśnie takie związki używane są przez kulturystów najczęściej.

Sterydy pozwalają na uzyskanie znacznie lepszych rezultatów niż sam wysiłek fizyczny. Dostarczają one do organizmu znacznie więcej substancji aktywnych o działaniu anabolicznym, dlatego przyrosty masy mięśniowej można zauważyć już po paru dniach od rozpoczęcia cyklu.

Obecnie, ze względu na nowoczesne technologie farmaceutyczne, do dyspozycji jest szeroka gama różnych preparatów, które różnią się swoim działaniem. Wiele z nich dedykowanych jest również dla osób początkujących, a wybrane mogą być używane również przez kobiety.

Najlepsze sterydy na budowę masy mięśniowej – przegląd

Anaboliki to pełna gama produktów, które wykazują podobne działanie, lecz indywidualne efekty, a także ewentualne skutki uboczne mogą się różnić.

Do dyspozycji są zarówno środki znane już od lat, na przykład czysty testosteron w różnych formach, jak również specyfiki, które są nowsze i działają znacznie efektywniej, a przy tym redukują ilość skutków ubocznych, które mogą pojawić się w trakcie cyklu.

Wśród najczęściej wybieranych sterydów na budowę masy mięśniowej znajdują się:

  • Testosteron – Testosterone Propionate, Testosterone Enanthate, Testosterone Cypionate
  • Deca Durabolin
  • Anadrol – Oxymetholone, Anapolon
  • Winstrol – Stanozolol
  • Trenbolone Acetate
  • Boldenone Undecyclenate
  • Metanabol, Dianabol – Metandrostenolon, Metandienon

Sterydy stosowane w celu rozbudowy masy mięśniowej najczęściej używane są w formie iniekcji domięśniowych, lecz niektóre z nich posiadają postać tabletek, dzięki czemu są wygodniejsze w stosowaniu.

Poniżej prezentujemy krótki przegląd wybranych typów anabolików używanych w celu rozbudowy masy mięśniowej.

Testosteron

To chyba jeden z najpopularniejszych sterydów anabolicznych, który wybierany jest przez początkujących i zaawansowanych trenujących.

Testosteron jako steryd oferowany jest w trzech głównych wariantach: Testosterone Propionate, Testosterone Enanthate, Testosterone Cypionate. Różnią się one długością estrów, co przekłada się na ich czas aktywności. W sprzedaży dostępne są także preparaty zawierające mix testosteronu różnych typów.

Takie sterydy są wysoce skuteczne, ale mogą powodować pojawienie się niekorzystnych objawów, w tym retencję wody, trądzik, ginekomastię.

Deca Durabolin

To skuteczny steryd anaboliczno-androgenowy, który posiada obniżone działanie androgenowe, dlatego redukuje ryzyko skutków ubocznych.

Sprawdza się zarówno dla początkujących, jak również bardziej doświadczonych użytkowników. Ma postać iniekcji i może być używany co tydzień.

Boldenone undecyclenate

Potocznie określany jest jako „zwierzak”. To steryd, który wykazuje bardzo silne działanie anaboliczne, a przy tym jest relatywnie bezpieczny, ponieważ nie powoduje pojawienia się groźnych skutków ubocznych.

Na preparatach zwierających ten anabolik można uzyskać zarówno wysokie przyrosty na masie, jak również świetną rzeźbę.

Metanabol, Dianabol

Pod tymi terminami znajduje się „metka”, czyli jeden z najpopularniejszych środków dopingujących stosowanych już od lat osiemdziesiątych. Jest on rekomendowany dla tych kulturystów, którzy chcą uzyskać najlepsze efekty treningowe.

Skutecznie wspomaga budowę masy i siły mięśniowej i nadaje się również dla osób początkujących.

Jeżeli chcesz zakupić wysokiej jakości sterydy anaboliczne, skorzystaj z naszej oferty w sklepie internetowym MocneSuple.pl. Dla naszych klientów przygotowaliśmy szeroką gamę oryginalnych produktów sterydowych dedykowanych dla najbardziej wymagających użytkowników. Zapewniamy szybką realizację zamówień!