0

Koszyk

sterydy-dla-poczatkujacychZa pomocą sterydów można uzyskać jeszcze lepsze wyniki treningowe. Właściwie dopasowane anaboliki wspomagają budowę masy mięśniowej, a także podwyższają siłę, wytrzymałość, powodują, że mięśnie są lepiej zaznaczone. Jakie sterydy będą najlepszym wyborem dla osób początkujących?

Czym są sterydy anaboliczne?

Sterydami anabolicznymi nazywa się preparaty bazujące na hormonach o działaniu anabolicznym, czyli wspomagającym dzielenie się, syntetyzowanie komórek.

Anaboliki stanowią pochodną męskiego hormonu – testosteronu, który sam posiada naturalne działanie anaboliczne, jednak jest ono zbyt słabe, aby spowodować duże przyrosty tkanki mięśniowej. Wobec tego sterydy anaboliczne zawierają znacznie większe ilości hormonów, które wykazują działanie anaboliczne, aby przez to wspomagać przybieranie na masie.

Kto najczęściej używa sterydów?

Sterydy są najczęściej wybierane przez kulturystów, ale również używają ich inni sportowcy, którzy chcą poprawić swoje wyniki.

Popularność sterydów wśród kulturystów wynika głównie z faktu, że pozwalają one na uzyskanie dużych przyrostów masy mięśniowej. Również są one popularne wśród przedstawicieli innych dyscyplin sportowych, na przykład ciężarowców – przy podnoszeniu ciężarów, w kolarstwie, lekkoatletyce, pływaniu.

Najlepsze sterydy dla początkujących

Nie wszystkie sterydy rekomendowane są dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tymi specyfikami. Niektóre z nich polecane są tylko dla zawodników o większym stażu treningowym.

Osoby chcące zacząć stosować sterydy powinny także pamiętać o tym, że mogą one powodować szereg skutków ubocznych, ponieważ wpływają na gospodarkę hormonalną organizmu. Warto zatem zapoznać się z różnymi propozycjami i dokładnie je przeanalizować, by dobrać takie anaboliki, z którymi będzie można stworzyć dobry cykl na początek.

Sterydy dla początkujących:

  • Metanabol – Dianabol
  • Deca Durabolin – Nandrolon
  • Testosteron Enanthate
  • Winstrol – Stanazolol

Powyższe sterydy dostępne są także w tabletkach, dlatego nie wymagają stosowania iniekcji, co może być kłopotliwe dla początkujących.

Metanabol – Dianabol

To popularny, doustny anabolik, który używany jest wspólnie z innymi sterydami dla uzyskania lepszych wyników w budowie masy mięśniowej.

Powinien być on stosowany przez około 6 tygodni. Dłuższe używanie tego związku może powodować pojawienie się niepożądanych skutków ubocznych.

Deca Durabolin – Nandrolon

To steryd iniekcyjny, który jest podobny do testosteronu, lecz ma słabsze efekty uboczne wynikające z obniżonych właściwości androgennych. Umożliwia uzyskanie bardzo dobrych rezultatów przy rozbudowie mięśni, wspomaga redukcję tłuszczu, poprawia wytrzymałość.

Przy jego stosowaniu dodaje się inhibitory aromatazy, na przykład Aromasin, Armidex, Letrozolem które mogą zredukować skutki uboczne

Testosteron Enanthate

Testosteron jest jednym z najstarszych i nadal bardzo często używanych sterydów anabolicznych.

Te w formie Testosteron Enanthate zaliczany jest do tak zwanych testosteronów długich, które mają dłuższe łańcuchy estrowe. Oznacza to, że wyróżniają się dłuższym okresem półtrwania i nie wymagają częstych iniekcji. Najczęściej stosowane są co 4-7 dni.

Winstrol – Stanazolol

To popularny steryd, za pomocą którego można rozbudować wysokiej jakości suchą masę mięśniową charakteryzującą się obniżoną ilością wody i tłuszczu.

Również wykazuje niskie ryzyko skutków ubocznych – nie przekształca się w estrogen, dlatego nie wywołuje efektu retencji wody. Dodatkowo, nie obciąża on nadmiernie wątroby.

Dawkowanie sterydów u początkujących

Osoby początkujące powinny pamiętać o tym, aby nie rozpoczynać od wysokich dawek. Najlepiej zacząć cykl od niskiej dawki i obserwować organizm pod kątem ewentualnych skutków ubocznych.

Szukasz dobrej jakości sterydów? Możesz kupić je w naszym sklepie internetowym MocneSuple.pl! Dla naszych klientów przyszykowaliśmy oryginalne, markowe sterydy sprawdzonych marek. W razie potrzeby służymy pomocą w doborze najlepszych anabolików przeznaczonych dla osób początkujących. Zapraszamy na zakupy!