0

Koszyk

sterydy na spalanie tkanki tłuszczowejSterydy najczęściej kojarzą się z rozbudową masy mięśniowej, ale tego typu preparaty wykazują skuteczne działanie także przy redukcji tkanki tłuszczowej. Dobór odpowiednich preparatów sterydowych pozwala na szybkie pozbycie się nadmiaru tłuszczu i poprawę wyglądu całej sylwetki. Które sterydy są najlepsze na spalanie tkanki tłuszczowej?

Sterydy spalające tkankę tłuszczową

Tkanka tłuszczowa pojawia się na skutek nadmiaru kalorii dostarczanych do organizmu. Gdy nie zostaną one spalone, są przechowywane w postaci tkanki tłuszczowej.

Spalenie tkanki tłuszczowej możliwe jest przez aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę. Dochodzi wtedy do ujemnego bilansu energetycznego, dlatego organizm zaczyna pobierać energię z zapasów zgromadzonych właśnie w formie tłuszczu.

Aby proces spalania tkanki tłuszczowej był jeszcze efektywniejszy, można wspomagać go odpowiednimi specyfikami. Poza ogólnodostępnymi suplementami diety, które działają dość powoli, stosowane są również preparaty sterydowe.

Sterydy ze względu na swoje silne działanie pozwalają na jeszcze szybsze zmniejszenie ilości niepożądanej tkanki tłuszczowej, a tym samym umożliwiają uzyskanie pożądanych efektów w krótkim czasie.

Najlepsze sterydy na spalanie tkanki tłuszczowej – przegląd

Aby uzyskać optymalne efekty w redukcji tkanki tłuszczowej, konieczne jest dobranie właściwych sterydów. Nie wszystkie z nich wykazują działanie zmniejszające ilość tkanki tłuszczowej, a wręcz mogą powodować jej nadmierne narastanie.

Wśród najczęściej wybieranych sterydów na spalanie tkanki tłuszczowej znajdują się:

 • Anavar – Oxandrolone
 • Winstrol – Stanozolol
 • Clenbuterol

Działanie każdego z powyższych preparatów jest nieco inne, dlatego warto zapoznać się bliżej z ich specyfiką, aby dobrać taki, który będzie mógł zapewnić optymalne rezultaty, gdy celem jest spalenie tkanki tłuszczowej.

Co ważne, takie preparaty mogą być używane nie tylko przez mężczyzn, ale również przez kobiety, których celem jest uzyskanie wymarzonej sylwetki.

Anavar – Oxandrolone

Anavar, który określany jest również jako Oxandrolone to steryd, który używany jest zarówno przez mężczyzn, jak również przez kobiety. To steryd o działaniu anabolicznym, który jest pochodną testosteronu, dlatego wspomaga budowę masy mięśniowej, lecz również sprzyja on aktywnemu spalaniu tkanki tłuszczowej.

Oxandrolone jest substancją sterydową nowej generacji, która wykazuje wielokierunkowe działanie.

Zalety preparatu Anavar – Oxandrolone:

 • Przyspiesza procesy metaboliczne.
 • Ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej.
 • Zapobiega nadmiernej retencji wody w organizmie.
 • Redukuje ilość hormonów stresu, które sprzyjają odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Za pomocą tego sterydu można uzyskać wysokiej jakości masę mięśniową bez nadmiernych rozrostów i zredukować ilość komórek tłuszczowych.

Winstrol – Stanozolol

Drugim sterydem, który może być używany w celu zmniejszenia tkanki tłuszczowej, jest Winstrol, który określany jest także jako Stanozolol.

Winstrol wykazuje podobne działanie jak Anavar – Oxandrolone, czyli pozwala na budowę wysokiej jakości mięśni, a przy tym pomaga w zredukowaniu ilości tkanki tłuszczowej.

Zalety preparatu Winstrol – Stanozolol:

 • Budowa wysokiej jakości masy mięśniowej.
 • Przyspieszenie metabolizmu.
 • Przyspiesza usuwanie wody organizmu.
 • Poprawa jakości kości.

Clenbuterol

Trzecim sterydem stosowanym w celu zredukowania nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej jest Clenbuterol, którego działanie różni się jednak od powyższych preparatów.

Clenbuterol jest związkiem, który powoduje nasilenie mechanizmów spalania tłuszczów, czyli lipolizę. Wspomaga metabolizm, a także termogenezę, czyli efektywne wykorzystanie energii przez podwyższenie temperatury organizmu, co wiąże się z szybszym usuwaniem tkanki tłuszczowej.

Zalety preparatu Clenbuterol:

 • Pomaga w zredukowaniu tkanki tłuszczowej.
 • Nasila spalanie tłuszczów przez proces termogenezy.
 • Poprawia metabolizm.

Wobec tego sterydy także mogą posłużyć do zredukowania tkanki tłuszczowej bez nadmiernego rozbudowania mięśni. Wszystkie preparaty możesz zakupić już teraz w naszym sklepie internetowym MocneSuple.pl!